Dinimi Öğreniyorum – Arif Pamuk

 

dinimiogreniyorum

 

KİTABIN ADI                               : DİNİMİ ÖĞRENİYORUM

KİTABIN YAZARI                     : ARİF PAMUK

YAYINEVİ                                      : PAMUK YAYINCILIK

BASIM YILI                                   :  2004

 

KİTABIN KONUSU:

Çocuklarımızın dinine, vatanına ve milletine, anasına ve babasına bağlı birer hayırlı evlat olmasını istiyorsak onları sadece okulda gördükleri derslerle bırakmamalı, ilave olarak dini ve milli yayınları okutmalıyız. Amacımız, gençlerimize ve çocuklarımıza dini ve milli bilgileri doğru ve onların anlayacağı sadelikte sunmaktır. Bugün devletine ve milletine düşman olan ve onlara kurşun sıkan anarşistler aslında dinden ve imandan mahrum yetişmiş, ruhsal bunalıma düşmüş ruh hastasıdırlar. İşte bunu düşünerek dinimize sarılalım, gereklerini yerine getirelim.

 

KİTABIN ÖZETİ:

Kitap; İslam dini, İman ve İslam, Allah’a, Meleklere, Kitaplara, Peygamberlere İman, Peygamberlerin sıfatları, Ahiret gününne iman, Kadere, Hayır ve Şerrin Allah’tan olduğuna iman, Dinimizin hükümleri, İbadet, Temizlik, Abdest, Abdesti bozan şeyler, Abdestin faydaları, Mesh, Gusül, Teyemmüm, Namaz, Ezan, Namaz Nasıl Kılınır, Oruç, Fitre, Zekat, Hac, Ahlak, Hayır ve Şer, Nefis muhasebesi, Hiddet, Tevazu, Yalan, Haya, Doğruluk, Ailemize karşı vazifelerimiz, İnsani vazifelerimiz, Çalışmak, Mübarek gün ve geceler, Peygamberimizin hayatı, vasıfları, vefatı, Peygamberimizin halifeleri, Peygamberler, İslam tarihinden alınacak ders gibi başlıklardan oluşuyor.

 

KİTAP HAKKINDA ŞAHSİ GÖRÜŞLER:

Kitap oldukça sade ve anlaşılabilir bir dille dinimiz ile ilgili konuları açıklıyor. Sevgili çocuklar şeklinde hitap ederek yapılan anlatımları oldukça başarılı. Tabii ki eğitimin en güzeli, çocuğumuza tavsiye ettiğimiz veya yapmasını istediğimiz şeyleri bizzat yaşamak ve ona canlı örnek olmaktır. Ancak bu şekilde çocuğumuza namazın tıpkı oturup kalkmak, yemek içmek gibi doğal bir durum olduğunu anlatabiliriz. Gördükleri ile öğrenmeye çalışan çocuğumuzun eksiklerini tamamlamak da bizlere düşer. İşte bu kitap dinimizi öğretmede sizin en büyük yardımcınız olacak. Çocuklarınız ayrıntılara boğulmadan, sıkılmadan okuyabilecek. Abdest ve Namaz’ın resimlerle gösteriliyor olması da kitabın artılarından. Her ailenin kitaplığında bulunması gereken temel bir eser. Teşekkürler PAMUK Yayıncılık.

 

KİTABIN YAZARI HAKKINDA BİLGİ: 

Arif Pamuk  hakkında detaylı bilgiye http://pamukyayincilik.com/web/yazar-detay.asp?ID=137  adresinden ulaşabilirsiniz.

 

ESERLERİ:

http://pamukyayincilik.com/web/yazar-detay.asp?ID=137  adresinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

KİTAPTAN ALINTILAR:

İslam dini bereketli bir topraktan fışkıran bitki gibidir. Devamlı büyür, daima yapraklanır, çiçeklenir, bütün ruhları okşar. İslam dini yalçın kayalar arasından akan berrak bir suya benzer. Susuzluktan kuruyan ağızlara hayat verir.

Müslüman olan her insan vatanını sever. Çünkü vatan onun doğduğu, büyüdüğü bir yurttur. Ailesinin kökü, tarihi, dini, milleti, lisanı, kısaca bütün varlığı burada yaşar.

Allah’a ve Peygamber’e iman eden bir Müslüman; sözünde, işinde haktan ve doğruluktan ayrılmaz. “Doğrunun yardımcısı Allah’tır” sözünün meşhur olması da bundandır.

Kitabı http://pamukyayincilik.com/web/kitaplar_detay2.asp?ID=633 adresinden satınalabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın